poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Błony między palcami

Jeśli jesteście ciekawi jak zrobić błony między palcami, które przydadzą się  przy tworzeniu różnych potworów, to koniecznie zajrzyjcie do posta! Opisuję tam jak wykonać takie paluszki i możecie zobaczyć też dwie wersje moich "webbed fingers" - ciekawa jestem, która spodoba Wam się bardziej!


Błony między palcami, czyli "webbed fingers", to bardzo prosty charakteryzatorski trik, który jest bardzo przydatny przy tworzeniu wielu różnych potworów i kreatur. 
W dzisiejszym poście opiszę jak prostym sposobem wykonać takie paluszki.Na początek pokażę Wam dwie wersje "webbed fingers", które do tej pory wykonałam ("do tej pory", bo jestem pewna, że będzie ich jeszcze dużo) - jedna wersja, to cukierkowe walentynki, a druga, to wodny potwór.


Wersja walentynkowa w akcji: 

Wersja potworna w akcji:
Jak wykonać takie błony między palcami? To proste!

1. Pamiętasz jak w dzieciństwie dla zabawy odrysowywałeś na kartce kontur swojej dłoni? Zrób to samo teraz na kartce z bloku rysunkowego. Pamiętaj tylko o tym, żeby rozszerzyć palce.
2. Teraz zaznacz kształt między palcami, tak jak ja na schemacie poniżej (patrz na pomarańczowe wzory).
3. Po zaznaczeniu obszarów między palcami, wytnij je.
4. Na krawędzie, w których wycięte kawałki papieru będą stykać się ze skórą, nałóż płynny lateks (patrz na niebieskie linie) i dopasuj do palców wycięty kawałek kartki, tak, aby przykleił się do lateksu. 
5. Cały przyklejony do dłoni kształt pomaluj płynnym lateksem, wychodząc na palce za jego krawędzie. 
6. Zostaw lateks do wyschnięcia (możesz też pomóc sobie suszarką do włosów).
7. Zapudruj lateks. 
8. Obróć dłoń na wewnętrzną stronę i pomaluj papier płynnym lateksem, wychodząc poza jego krawędzie - na palce. Wysusz lateks i zapudruj go.

Każdy palec wykonujemy tak samo, a później przychodzi czas na wyobraźnię! Możesz pomalować swoje błony w jaki sposób tylko chcesz!


Mam nadzieję, że posta Wam się podoba. Od razu przepraszam za koślawe wzorki na schemacie, ale malowanie ich w Paincie bez myszki jest dość trudne ;)Dajcie znać czy już kiedyś robiliście błony między palcami. Może macie jakieś inne łatwe triki charakteryzatorskie? Podzielcie się ze mną! Do następnego razu!

2 komentarze:

  1. Wygląda to strasznie, ale robi mega efekt! Podziwiam :) Potworna wersja jest super :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też chyba wolę tą potworną ...;)

      Usuń